Tex Ritter

actor

Роденден: 1905

Умре: 1974

Актерот:

  1. ...
    Tex Collins
  2. 2. Apache Ambush (1955), филм
    ...
    Traeger

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.