Fran Novaković

actor

Роденден: 1882

Умре: 1957

Актерот:

  1. ...
    Djed Ilija
  2. ...
    Trisa
  3. 4. Ханка (1955), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.