David Wain

Ditëlindje: 1969

Aktor:

 1. ...
  Paco
 2. 2. Lëneshi (2005), Film
  ...
  Louis Lewis
 3. ...
  Byron
 4. ...
  Breen the Plumber
 5. ...
  Abe Grossman / Cartoon Voices
 6. ...
  Chevron Baine
 7. ...
  Phone Man
 8. 8. Superjail! (2008), Seriale
 9. ...
  David Wain
 10. ...
  Addict #2
 11. ...
  Pete
 12. 12. Another Period (2013), Seriale
  ...
  Albert Downsy Jr.
 13. ...
  Dr. Marsden
 14. ...
  Keith
 15. ...
  Uncle Mel
 16. 16. Teachers (2016), Seriale
  ...
  Pastor Ted
 17. ...
  Wayne
 18. ...
  Wacky Wayne
 19. ...
  Frank
 20. ...
  Interviewer
 21. 21. Cake (2019), Seriale
  ...
  Dan 2
 22. 22. Kimi (2022), Film
  ...
  Angela's Dentist

Regjia:

 1. 4. Party Down (2009), Seriale
 2. 11. Medical Police (2020), Seriale

Skenaristi:

 1. ...
  (screenplay)

Regjisori:

 1. ...
  co-producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer

Zeri:

 1. ...
  Courtney
 2. ...
  Grover Fischoeder

Krijuesi:

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.