Të bashkuar me Ukrainën, shfaqet dokumentari i nominuar për Oskar “20 ditë në Mariupol”

e shtunë, 2 mars 2024 4:30 e pasdites

Këndi Amerikan i Tiranës shfaqi të premten dokumentarin e nominuar për Oskar “20 ditë në Mariupol”.
Zëvendëseshefja në detyrë e Misionit të SHBA, Mischere Kawas iu bashkua ambasadorit të Ukrainës në Shqipëri, Shkurov Volodymyr, shefit të seksionit politik të BE-së Andre Rizzo, dhe drejtuesve të rinj shqiptarë.
Ky dokumentar i fuqishëm dhe që të bën të mendosh, hedh dritë mbi realitetet që ukrainasit përballen në konflikt, duke theksuar kurajon dhe këmbënguljen e tyre gjatë fatkeqësive.
Pjesëmarrësit reflektuan mbi mbështetjen e palëkundur që ndajmë të gjithë për sovranitetin e Ukrainës dhe integritetin territorial të saj, ndërsa qëndrojmë në solidaritet me popullin ukrainas. / KultPlus.com
The post Të bashkuar me Ukrainën, shfaqet dokumentari i nominuar për Oskar “20 ditë në Mariupol” appeared first on KultPlus.

Më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.