Mbërrin filmi biografik i Trump

e mërkurë, 15 maj 2024 9:41 e pasdites

Festivali i Filmit në Kanë i këtij viti filloi dje, me ngjarjet jashtë ekranit që ka të ngjarë të jenë po aq dramatike sa historitë në përzgjedhjen e premierave të filmave të mbushur me yje.
Filmat e shumëpritur përfshijnë projektin e vetëfinancuar të regjisorit Francis Ford Coppola, Megalopolis, ndërsa të pranishmit patën një paraqitje të shkurtër të Sebastian Stan si një Donald Trump i ri në The Apprentice.
Filmat më të mëdhenj të dy javëve do të përfshijnë gjithashtu pjesën më të fundit të ekskluzivitetit
të Mad Max të George Miller.
Por ka zëra se një sërë aktorësh dhe kineastësh mund të akuzohen publikisht për abuzim seksual; ekziston një kërcënim për grevë nga punonjësit e festivalit; dhe një drejtor iranian mori pjesë disa ditë pasi u largua nga vendi i tij pasi mori një dënim me burg.
Këtu janë disa gjëra që duhet t’i kushtoni vëmendje ndërsa Kana hapi tapetin e saj të kuq.
Nëse mendonit se hobet tuaja ishin të shtrenjta, kurseni një mendim për regjisorin veteran Francis Ford Coppola, i cili ka shpenzuar 120 milion dollarë (95 milion £) duke bërë Megalopolis.
Duke luajtur Adam Driver si një arkitekt që rindërton një qytet të goditur nga tragjedia, Laurence Fishburne dhe Dustin Hoffman gjithashtu shfaqen në këtë festival.
Nëse keni menduar se Kana mund të mos ketë lidhje me zhvillimin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA, atëherë keni gabuar. Kjo për shkak se historia e rrugës e një Donald Trumpi të ri në politikë është dokumentuar në filmin The Apprentice. Regjisori Ali Abbasi ka debutuar me Sebastian Stan si një Trump të ri dhe Maria Bakalova si gruan e tij të parë, Ivana. Kritikët kanë shprehur gjithashtu interesin e tyre për të parë qëndrimin e yllit të “Succession”, Jeremy Strong ndaj mentorit të Trump, Roy Cohn./tema/KultPlus.com
The post Mbërrin filmi biografik i Trump appeared first on KultPlus.

Më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.