Vlerësimi: 6.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 5.5/10
(2 Voto)

PëRMBLEDHJE

Rome, 1976. Valerio is ten years old and has a lively imagination. His life as a child is turned upside down when, with his mother Gina, he witnesses an attack on his father Alfonso by a terrorist group. From that moment on, fear and a sense of vulnerability leave a dramatic mark on the feelings of the whole family. But it is precisely in those difficult days that Valerio gets to know Christian, a boy not much older than him. Solitary, rebellious and shameless, he seems to have appeared out of nowhere. That meeting, in a summer filled with discoveries, will change their lives forever.

Fotot

Padrenostrovisiondistributionvisiondistributionvisiondistribution

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dielli i asaj mbrëmje (2009)

  image
  Një fermer i moshuar tenesian kthehet në fshatin e tij dhe duhet të përballohet me tradhëtinë e familjës, shfaqjen e armikut të vjetër dhe me humbjen e fermës së...
 • Doomsday (2015)

  image
  An apocalyptical storm threatens to wipe out an entire country. A state of emergency is raised while mayhem breaks out.
 • Mësonjëtorja (1980)

  image
  Dafina, një grua e re e shkolluar, kthehet në qytet për të hapur shkollën e parë për vajza. Ajo ndeshet me pengesat dhe intrigat e thurura nga kreu i Sanxhakut, i...
 • Njeriu i shiut (1988)

  image
  Regjia: B.Levinson. Aktorët: D.Hoffman, T.Cruise. Fitues i 4 çmimeve Oskar dhe i 19 çmimeve të tjera kinematografike. Çarli do të përfitojë nga trashëgimia vetëm...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.