Joe Mari Avellana

actor

Роденден: 1941

Умре: 2011

Актерот:

 1. 1. TNT Jackson (1974), филм
  ...
  Ming
 2. 2. Death Force (1978), филм
  ...
  (as Jose Mari Avellana)
 3. 3. Wheels of Fire (1985), филм
 4. 4. Silk (1986), филм
 5. ...
  Tran Van Minh
 6. 6. Bloodfist (1989), филм
  ...
  Kwong
 7. ...
  Han Chin
 8. 8. Bloodfist II (1990), филм
  ...
  Su
 9. 9. Rage (1993), филм
  ...
  Papa Fung
 10. ...
  Warden
 11. ...
  Gen. Romero Panlilio
 12. ...
  General Santiago

Сцеарист:

 1. 1. Final Mission (1984), филм
  ...
  (screenplay)
 2. ...
  (screenplay)

Режисер:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.