Daniel Helfer

actor

Роденден: 1957

Режисер:

  1. 1. Ein starkes Team (1994), серија
  2. 2. SOKO Kitzbühel (2001), серија
  3. 3. Die Sitte (2002), серија
  4. 4. Cologne P.D. (2003), серија
  5. 5. Der Staatsanwalt (2005), серија
  6. 6. Here Comes Kalle (2006), серија
  7. 7. Stuttgart Homicide (2009), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.