Antoneta Papapavli

actor

Роденден: 1938

Умре: 2013

Актерот:

 1. ...
  e shoqja e Galipit
 2. 3. Përballimi (1976), филм
  ...
  Klea
 3. ...
  (1976)
 4. 5. They Were Four (1977), филм
  ...
  Gruaja labe
 5. ...
  nëna e Jetës
 6. 7. Karnavalet (1980), филм
 7. ...
  nëna e Jetës
 8. ...
  gruaja e Markos
 9. 10. Kërcënimi (1981), филм
  ...
  Marina
 10. 11. Our Friend Tili (1981), филм
  ...
  Drejtoresha
 11. 12. Apasionata (1983), филм
  ...
  Mësuese e pianos
 12. ...
  gruaja e Kristoforit

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.