Jani Riza

actor

Роденден: 1941

Умре: 1988

Актерот:

 1. ...
  Dalipi
 2. ...
  Guri Çobani
 3. 3. Montatorja (1970), филм
  ...
  Saldator
 4. ...
  Mareshali
 5. 6. Përballimi (1976), филм
  ...
  Xhezo
 6. 7. They Were Four (1977), филм
  ...
  Metja
 7. 8. Streha e re (1977), филм
  ...
  Shabani
 8. ...
  xha Selo
 9. 10. Thesari (1982), филм
  ...
  Kiço

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.