Vjera Zagar-Nardelli

actor

Роденден: 1927

Умре: 2011

Актерот:

 1. ...
  Bosnjakova supruga
 2. ...
  Tajnica
 3. 3. Тимон (1973), филм
 4. 4. Куќа (1975), филм
  ...
  Sekretarica
 5. ...
  Greta Škvorc
 6. ...
  Anina usvojiteljica
 7. ...
  G-dja Poldner
 8. ...
  Ivka Žganec
 9. ...
  Pepa
 10. ...
  Eva Resjak
 11. ...
  Teta

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.