William Witney

actor

Роденден: 1915

Умре: 2002

Режисер:

 1. ...
  (archive footage)
 2. 7. Hi-Yo Silver (1940), филм
 3. 9. Spy Smasher (1942), филм
 4. 17. Eyes of Texas (1948), филм
 5. 29. The Fast Guns (1954), серија
 6. 31. Зоро (1957), серија
 7. 32. Wagon Train (1957), серија
 8. 33. Tales of Wells Fargo (1957), серија
 9. 35. Бонанца (1959), серија
 10. 36. Laramie (1959), серија
 11. 37. Coronado 9 (1960), серија
 12. 39. The Cat Burglar (1961), филм
 13. 40. The Virginian (1962), серија
 14. 43. Daniel Boone (1964), серија
 15. 45. The Wild Wild West (1965), серија
 16. 46. Tarzan (1966), серија
 17. 48. High Chaparral (1967), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.