Smiljka Bencet

actor

Роденден: 1934

Актерот:

 1. 1. Mejaši (1970), серија
  ...
  Rega Katalenic
 2. 3. Куќа (1975), филм
  ...
  Mara
 3. ...
  Regica Katalenić
 4. ...
  Susjeda
 5. ...
  Tajnica Maca
 6. ...
  Kata Barulek

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.