Рейтинг: 7.4/10
Потребителска оценка: 9.7/10
(18 votes)

Синопсис

Тоа што почна како неверојатно пријателство помеѓу млад викинг и страшен змеј, Ноќен Бес, стана епска авантура за нивните животи. Добре дојдовте во најневеројатниот дел од најсаканата анимирана франшиза во филмската историја: КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ: СКРИЕНИОТ СВЕТ.
Сега старешина и владетел на Берк, Хикап, заедно со Астрид создал неверојатна хаотична утопија за змејови. Кога ненадејното појавување на женка од Светол Бес се подудира со најтемната закана што нивното село некогаш ја доживеало, Хикап и Безабиот мораат да го напуштат единствениот дом за кој знаат и да отпатуваат до скриен свет за кој мислеле дека постои само во митовите.
Нивните вистински судбини се откриени и змејот и јавачот ќе се борат заедно, до крајот на Земјата, да заштитат сѐ што научиле да сакаат.
За КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ: СКРИЕНИОТ СВЕТ, режисерот на серијалот, Дин ДеБлоа се враќа заеднос со целата екипа. Продуценти на филмот се Бред Луис ( РАТАТУИ, МРАВКИ) и Бони Арнолд ( ПРИКАЗНА ЗА ИГРАЧКИТЕ, КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ, КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ 2).

Снимки

Как да си дресираш дракон: Тайнственият святFoto: RTL / © 2019 DreamWorks Animation L.L.C. All Rights Reserved.Как да си дресираш дракон: Тайнственият святКак да си дресираш дракон: Тайнственият святКак да си дресираш дракон: Тайнственият святКак да си дресираш дракон: Тайнственият святКак да си дресираш дракон: Тайнственият святКак да си дресираш дракон: Тайнственият святКак да си дресираш дракон: Тайнственият святКак да си дресираш дракон: Тайнственият святКак да си дресираш дракон: Тайнственият святКак да си дресираш дракон: Тайнственият святКак да си дресираш дракон: Тайнственият святFoto: RTL / © 2019 DreamWorks Animation L.L.C. All Rights Reserved.Foto: RTL / © 2019 DreamWorks Animation L.L.C. All Rights Reserved.

Рецензии


Няма отзиви
Препоръки
 • Круд (2013)

  image
  Семейство Круд обича пещерата, в която живее, но след като тя е разрушена, е принудено да тръгне на дълго пътешествие и да открие един непознат и често плашещ нов...
 • Ронал варварина (2011)

  image
  Fantasy comedy about young Ronal who lives in a barbarian village. Ronal is weak, skinny and doesn't have the usual barbarian traits like everyone else and...
 • Котаракът в чизми (2011)

  image
  Събитията водят до среща на котарака с Шрек и приятелите му по време на бой с мечове.
 • Епоха на животните (2010)

  image
  Кога пресушува африканската савана и водата станува скапоцен ресурс, еден храбар меркат и еден опуштен лав се подготвуваат за пат за да избегнат смрт поради жед....
Топ списъци

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: Политика за поверителност.