poster

Проби и грешки

Trial & Error (2017)

комедия, криминален, мистерия | Съединени щати

Къде да погледнем
Показването не е налично в държавата
Рейтинг: 7.9/10
Потребителска оценка: 10/10

Серијата е комедија која го третира правосудниот систем. Млад адвокат од Њујорк се населува во измислен, мал град Ист Пек во Јужна Каролина. Тој формира тим за одбрана на чудни работи и решава случаи од канцеларијата зад една продавница. Во првата сезона, тие го бранат компулсивно ексцентричниот професор по поезија, Лари Хендерсон, кој е обвинет за бизарното убиство на неговата сакана сопруга. Случајот станува предизвикувачки бидејќи неговиот клиент секогаш се прави виновен. Втората сезона е со поднаслов „Лејди убиец“ и се фокусира на одбраната на Лавинија Пек-Фостер, саканата дебитантка во градот, која беше обвинета за убиство на нејзиниот сопруг. Обвинител е асистентката Карол Ен Кин, млада адвокатка решена да ги користи случаите за да ја поттикне својата кариера.

Препоръки
  • Паранормално (2017)

    image
    Комедия, в която се сблъскват две пълни противоположности в паранормалното - циничен скептик и гениален истински вярващ, и двамата вербувани да разследват...
Топ списъци

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: Политика за поверителност.