poster

Тролчета: Турнето

Trolls World Tour (2020)

Режисьори: Walt Dohrn, David P. Smith

Къде да погледнем
В киното от 2.10.20 г.
Рейтинг: 6.1/10
Потребителска оценка: 10/10
(3 votes)

СИНОПСИС

Anna Kendrick и Justin Timberlake се враќаат во продолжетокот на музичкиот анимиран хит на DreamWorks од 2016: Trolls World Tour. Во авантура што ќе ги однесе многу подалеку од тоа што го знаеле, Попи (Kendrick) и Бранч (Timberlake) откриваат дека се само едни од шест различни племиња Тролови раштркани низ шест различни земји и посветени на шест различни видови музика: фанк, кантри, техно, класична, поп и рок. Нивниот свет ќе стане многу поголем и многу погласен. Член на хард-рок кралското семејство, кралицата Барб (Rachel Bloom), помогната од нејзиниот татко, кралот Треш (Ozzy Osbourne), сака да ги уништи сите други видови музика за да владее рокот. Со судбината на светот во опасност, Попи и Бранч, заедно со нивните пријатели Биги (James Corden), Ченил (Caroline Hjelt), Сатин (Aino Jawo), Купер (Ron Funches) и Гај Дајмонд (Kunal Nayyar) тргнуваат да ги посетат сите други земји да ги обединат Троловите во хармонија против Барб, која сака да ги засени сите нив. Изборот на членови на различните музички племиња е еден од најголемите и најпризнати групи на музички таленти некогаш собрани за анимиран филм. Од земјата на фанкот се J. Blige, George Clinton and Anderson .Paak. Кантрито гопретставуваат Clarkson како Delta Dawn, со Sam Rockwell како Hickory и Flula Borg како Dickory. J Balvin го носи Reggaeton, а Ester Dean е во поп племето. Anthony Ramos го носи ритамот на техното, а Jamie Dornan е задожен за смут џез. Светски познатиот диригент и виолинист Gustavo Dudamel се појавува како Тролзарт, а Charlyne Yi како Пенивисл од земјата на класичната музика. Kenan Thompson рапува како новородениот хип-хоп Трол по име Тајни Дајмонд. Во филмот има и оригинална музика од Justin Timberlake, кој имаше номинација за Оскар за неговата песна во ТРОЛОВИ во 2016, „Can’t Stop the Feeling!,“ и нумера од Theodore Shapiro (Ghostbusters од 2016, The Devil Wears Prada).

Снимки

Тролчета: ТурнетоТролчета: ТурнетоТролчета: ТурнетоТролчета: ТурнетоТролчета: Турнето

Рецензии


Няма отзиви
ПРЕПОРЪКИ
 • Уолъс и Громит: Въпрос на хляб и смърт (2008)

  Днес
  image
  Анимационната история на Ник Парк, получила номинация за „Оскар, разказва за новото занимание на Уолъс и неговото умно куче Громит. Двамата създават Top Bun -...
 • Пиколо, саксофон и компания (2006)

  Днес
  image
  Духови и струнни инструменти формират оркестър и тръгват да търсят злия лекар, който е откраднал някои от другите инструменти, както и ноти, за да измайстори...
 • Феноменалните (2004)

  Днес
  image
  Създателите на „Търсенето на Немо“ тук са сътворили невероятната история на семейство бивши супергерои, което е принудено отново да възобнови суперсилите си, за...
 • Феноменалните 2 (2018)

  Днес
  image
  Този път на фокус е Хелън, а Боб е у дома и върши ежедневни геройски дела там. Но нов злодей е замислил гениален и опасен план, който само Феноменалните могат да...
ТОП СПИСЪЦИ

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: политика за поверителност.