Рейтинг: 5.8/10
Потребителска оценка: 5.3/10
(9 votes)

СИНОПСИС

Трговците во трговскиот центар „Форест Риџ“ добиваат повеќе од добра зделка: дебел манијак во бањарка. Тие се згрозени. Чуварот, Рони Барнхард не е: „овој одвратен перверзник е најдобрата работа што ми се има случено!“
Фаќањето на манијакот можеби е неговата шанса да добие вистинска полициска работа и да ја ќари згодната принцеза на тезгата за козметички производи. Само една работа стои помеѓу Рони и судбината: еден висок, згоден полицаец кој навистина знае што прави. 1, Во трговскиот центар „Форест Риџ“, шефот на обезбедувањето, Рони Бернхард ги извршува своите патроли со строгост и цврстина, борејќи се против скејтери, крадачи по продавници и повремените немирни муштерии, додека сонува за денот кога ќе ја замени својата батерија за значка и пиштол. Доаѓа ден кога трговскиот центар го напаѓа манијак... а Рони Бернхард одбира да стори повеќе отколку само да гледа и известува. Сет Роген („Супер Лоша“, „Ананас Експрес“) го игра Бернхард, чија умисленост за големина му дава нагон да ги прикаже своите таленти во спроведување на законот, кои никој не ги цени, скокајќи да го фати манијакот и да го освои срцето на мистериозната девојка од сништата, Бренди (Ана Фарис--„Мајкин син“), згодната девојка од тезгата за козметички производи. Сепак, акциите на Бернхард започнуваат војна со детективот Херисон (Реј Лиота--„Добрите Момчиња“, „Смит“) од локалната полициска станица. Сега, Бернхард треба не само да го фати манијакот, туку мора и да го стори тоа пред вистинската полиција во оваа урнебесна комедија. 2, Во трговскиот центар „Форест Риџ“, шефот на обезбедувањето, Рони Бернхард (СЕТ РОГЕН) ги извршува своите патроли со строгост и цврстина. Како господар на својот терен, тој се бори со скејтери, крадачи по продавници и повремените немирни муштерии, додека сонува за денок кога ќе ја замени својата батерија за значка и пиштол.

Снимки

Винаги на постВинаги на постВинаги на постВинаги на постВинаги на постВинаги на постВинаги на постВинаги на постВинаги на постВинаги на пост

Рецензии


Няма отзиви
ПРЕПОРЪКИ
 • Самоличност на аванта (2013)

  image
  Напоследък Даяна (Мелиса Маккарти) живее наистина нашироко. Сумите, които пръска за дрехи, обувки и чанти са впечатляващи. Има обаче една малка подробност -...
 • До живот (1999)

  image
  In the mid-1990s, two inmates bury the burned bodies of two lifers at Mississippi's infamous Parchman Farm; a third old-timer relates their story. They'd served...
 • Кралят на комедията (1982)

  image
  Рупърт Пъпкин е неуспешен комик, който гори от желание да бъде в светлината на прожекторите; за да постигне това, той издебва и отвлича своя идол с цел да...
 • Девет ярда (2000)

  image
  Животът на зъболекар се обръща надолу с главата, когато известен гангстер му става съсед, а съпругата му го убеждава да информира скандален шеф на мафията за...
ТОП СПИСЪЦИ

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: политика за поверителност.