poster

М3ган

M3GAN (2022)

Режисьори: Gerard Johnstone

Къде да погледнем
В киното от 6.01.23 г.
Потребителска оценка: 8.4/10
(63 гласове)

СИНОПСИС

М3ГАН е чудо на вештачката интелигенција, жива кукла програмирана да биде најдобар придружник на детето и најголем сојузник на родителите. Дизајнирана од брилијантна роботичарка во компанија за играчки, Џема ( лисон Вилијамс), М3ЕГАН може да слуша и гледа и учи додека станува пријател, учител, другар и заштитник, за детето за кое е поврзана. Кога Џема ненадејно станува старател на својата 8-годишна внука, Кеди ( Вајолет МекГроу), таа е несигурна и неспремна да биде родител. Под силен притисок на работа, Џема одлучува да го спои нејзиниот прототип од М3ГАН со Кеди во обид да ги реши двата проблеми - одлука која ќе има незамисливи последици.

Снимки

М3ган

Рецензии


Няма отзиви
ТОП СПИСЪЦИ

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: политика за поверителност.