Заврши „Синедејс“, најдобар филм „Сама на мојата свадба“

понеделник, 19 ноември 2018 08:25

Белгискиот „Сама на мојата свадба" на режисерката Марта Бергман е најдобар филм меѓу осумте во oфицијалната селекција на 17. „Синедејс". Фестивалот на европски филм синоќа беше затворен со доделување на наградите за филмовите во натпреварувачките програми и со премиера на македонскиот игран филм „Еј!" на Васил Христов.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.