Вработените во Театар комедија дадоа поддршка на разрешената директорка Нора Шаќири

среда, 24 ноември 2021 19:46

По одлуката на Министерството за култура за разрешување на в.д. директорката на Театар комедија Нора Шаќири Марковиќ, со реакција се јавија вработените во театарот со поддршка за разрешената директорка. Тие бараат ако веќе Министерството за култура смета дека Нора Шаќири не несоодветен кадар за оваа позиција, тогаш да се распише конкурс, а во меѓувреме директор да биде драматургот Дарко Спасов.  

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.