Во весникот „Илинден“ објавен е текст за Загорка Шуке-Канефче, актерка во Албанија по потекло од Охрид

четврток, 20 јануари 2022 21:10

Весникот „Илинден", единствениот печатен медиум на македонски весник  во Албанија, објави текст во спомен и чест на една од најпознатите филмски, сценски и театарски актерки во Албанија, Загорка Шуке-Канефче, по потекло од Охрид.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.