Во Скопје се снимаат урбаните сцени од филмот „Врба“ (ФОТО)

вторник, 13 ноември 2018 07:01

Во центарот на Скопје синоќа падна пороен дожд – произведен вештачки за сцена од новиот игран филм „Врба" на Милчо Манчевски, во која актерот Петар Мирчевски „филмски" повреден во сообраќајка беше ставен во амбулантно возило.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.