Велешкиот театар со „Синиот портокал“ на „Бела ноќ“ во Скопје

среда, 3 октомври 2018 07:12

Во сабота, на 6-ти октомври, во Драмскиот театар во Скопје, со почеток во 20 часот, театарот „Јордан Х.К-Џинот“ од Велес ќе настапи на манифестацијата „Бела ноќ“ со претставата „Синиот портокал“ од Џо Пенхол, во режија на Александар Ивановски.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.