Вечерва проекција на „Северен пол“ во МКЦ

четврток, 23 септември 2021 11:49

По светската премиера во oфицијалната селекција во Кан на најпрестижниот светски филмски фестивал, регионалната премиера во Сараево, италијанската премиера на фестивалот Конкорто во Пјаченца и македонската премиера на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола, денес во МКЦ парк скопската публика ќе може да го види филмот „Северен пол” на Марија Апчевска-Петровска.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.