„Скопје синема сити“ почнува со изложба на фотографии од Ник Кејв

среда, 29 јуни 2022 07:40

Овогодишното осмо издание на филмскиот фестивал „Скопје синема сити“ денеска ќе почне со изложба на фотографии од Ник Кејв на реномираниот српски фотограф Немања Ѓорѓевиќ. Изложбата ќе биде отворена денеска во Културно информативниот центар – Скопје во салата Империјал II во 20 часот.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.