„Синедејс 2022“ ќе биде отворен со премиера на филмот „Мими“

вторник, 28 јуни 2022 11:32

Дваесет и првото издание на фестивалот на европски филм „Синедејс" ќе биде отворено на 7 јули на покривот од ГТЦ со македонска премиера на долгометражниот игран филм „Мими" во режија на Даријан Пејовски. Филмот ќе се нагпреварува за една од наградиге на фестивалот. Под слоганот „Од високо подобро се гледа" од 7 – 14 јули фестивалот обединува повеќе од 50 филмови.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.