„Сестри“ од Дума национален кандидат за „Оскар“

среда, 13 октомври 2021 16:03

Македонски кандидат за наградата "Оскар за најдобар долгометражен интернационален филм" е избран филмот „Сестри“ во режија на Дина Дума. Церемонијата на доделувањето  на оскарите ќе се одржи во март идната година.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.