Шаќири Марковиќ: Моето разрешување е класичен реваншизам поради брат ми, се гледаме на Управен суд

среда, 24 ноември 2021 15:59

Разрешувањето од функцијата директорка на Националната установа „Театар комедија“ претстаува класичен реваншизам поради учеството на мојот брат Бени Шаќири на изборите за градоначалник на Скопје, вели во изјава за МКД.мк Нора Шаќири Марковиќ откако Министерството за култура објави дека ја разрешува од функцијата в.д. директор. „Никој не е вечен на функциите, и не е тоа проблем, туку затоа што немаше никаква причина за ваквиот потег“, вели Шаќири Марковиќ и најавува тужба пред Управниот суд.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.