Ревија на македонски филмови во киното Синеплекс

понеделник, 10 септември 2018 12:00

Седумдневна филмска програма со наслов „Ревија на македонски филм“ ќе се одржи од 13 до 19 септември во киното Синеплекс. Филмската ревија ги содржи речиси сите долгометражни филмови издадени во периодот од 2001 до 2018 година и неколку краткометражни издадени во текот на овие години. 

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.