Продукциските можности и македонската кинематографија претставени на фестивал во Германија

среда, 19 септември 2018 06:55

Агенцијата за филм на РМ ја промовираше македонската кинематографија и продукциската дејност на „Matchbox co-production lounge" што се одржа во рамки на јубилејниот 25-ти Филмски фестивал во Олденбург, Германија од 13 до 16 септември.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.