Претставата „Модиљани" на МОТ

петок, 3 декември 2021 14:54

Најавена како драмски спектакл, театарската претстава „Модиљани" во продукција на „Пик", а во режија на Сибел Абдиу ќе се одигра вечерва во МКЦ, во 20 часот, во рамките на 46. издание на Млад отворен театар (МОТ).

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.