Отворен Фестивалот на монодрамата во Битола

недела, 15 мај 2022 11:50

Со монодрамата „Само глас" во која настапи актерката Ѕвездана Ангеловска, проект на авторката Нина Плавањац, во режија на Марјан Неќак, кој воедно е автор на музиката, сценограф и дизајнер на светло, синоќа во Битола е отворен Фестивалот на монодрамата. Годинава новина е дневната офф-програма која од 12 до 15 часот ќе се случува на делови и од Широк Сокак со учество на актери од Статуа Фест. Учествуваат актери од 11 земји.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.