Неделата на австралиски филм која Кинотеката на Македонија

понеделник, 14 јануари 2019 10:27

„До крајот на светот и понатаму" е насловена Неделата на австралиски филм која Кинотеката на Македонија ќе ја организира од 26-ти до 30 јануари кога ќе прикаже пет филма од австралиската кинематографија снимени во изминатите две децении.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.