Наградата „Голема ѕвезда“ на македонските филмаџии за Милица Стојанова

среда, 12 септември 2018 14:03

Филмската и театарска актерка Милица Стојанова е добитник на наградата „Голема ѕвезда" на Друштвото на филмските професионалци на Македонија (ДФПМ) и ќе ѝ биде врачена на отворањето на 39. ИФФК „Браќа Манаки" во Битола на 22 септември.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.