На сцената на Стоби вечерва претставата „Нерон и јас“ на руски драмски театар од Казахстан

сабота, 28 јули 2018 09:04

На 17. Интернационален фестивал на античка драма „Стоби" вечер во 21 часот ќе биде прикажана претставата „Нерон и јас" според делото на Едвард Радзински. Претставата, во режија на Куандик Касимов, по сценографија и костими на Ракхат Сапаралиева, ќе ја изведат актери од Жамбилскиот регионален руски драмски театар од Казахстан.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.