На фестивалот во Истанбул наградата за најдобра фотографија ја доби македонскиот филм „Исчезнатиот“

недела, 3 октомври 2021 21:54

На 5 -то издание на Меѓународниот филмски фестивал Анадолија интернатионал филм фестивал што се одржа онлајн во септември во Истанбул, Турција, филмот „Исчезнатиот“ по сценарио и режија на Арбен Тачи ја освои наградата за најдобра фотографија.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.