Мето Јовановски доби награда за животно дело на Филмскиот фестивал во Измир

понеделник, 23 мај 2022 07:01

На свеченото отворање на осмото издание на Балкан панорама филм фестивал во Измир, Турција, на македонскиот актер Мето Јовановски му беше доделена наградата „Златен чадор" за неговиот придонес во филмската уметност и е почесен гостин на ова издание на фестивалот.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.