Македонската продукција има капацитет, Министерството за култура и Собранието живеат во некој нивен свет

среда, 24 ноември 2021 09:13

„Преспав“, „Медена земја“, „Вера сонува за морето“, „Фамилијата Марковски“… ова се само дел од телевизиските проекти кои на нашите гледачи им понудија квалитетна програма и не потсетија на важноста да се негува уметноста и културата во едно општество. Но, дали и колку државата е подготвена да и даде шанса на македонската продукција и да ги поддржи добрите проекти?

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.