Краткиот филм „Шеќерни луѓе“ на фестивал во Франција

вторник, 29 ноември 2022 19:04

Краткометражниот игран филм „Шеќерни луѓе“ во режија на Сузана Диневски и во проудкција на „Сузи Кју продукција“ утре и во петок ќе биде прикажан во меѓународната селекција на 40-то издание на филмскиот фестивалот Tous Courts во Екс-ан-Прованс, Франција.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.