Јани Бојаџи: министерот и премиерот дадоа „лиценци за убивање“

петок, 7 септември 2018 13:38

Новиот македонски филм „Ругање со Христос“ предизвика многу реакции уште пред да биде прикажан во Македонија, а досега го виделе затворени кругови луѓе, или критичките ставови биле донесени врз основа на 4-минутниот трејлер. Режисерот на филмот, Јани Бојаџи, во интервју за МКД.мк ги искажува своите чувства на збунетост, поради реакциите во Македонија, и на радост, поради освоената награда за иновативност на престижниот филмски фестивал во Монтреал.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.