Изведен перформансот „Везилка– 100 години од раѓањето на Блаже Конески“

понеделник, 11 октомври 2021 04:56

На сцената на Филхармонијата на Македонија синоќа беше изведен перформансот „Везилка– 100 години од раѓањето на Блаже Конески“ во режија и драматуршка интервенција на Зоја Бузалковска.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.