Филмот „М“ на Вардан Тозија на фестивалот во Котбус меѓу шесте нa сесијата филмови во изработка

понеделник, 27 септември 2021 20:46

Филмот „М“ во режија на македонскиот режисер Вардан Тозија ќе учествува на сесијата Филмови во изработка на филмскиот фестивал во Котбус, Германија.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.