Филмот „1963: добра ноќ Скопје“ на Илија Павлов прикажува досега необјавени материјали

недела, 29 јануари 2023 07:52

Филмот „1963: добра ноќ Скопје“ на Илија Павлов отсега може да се гледа на јутјуб. Направен е со скенирање на 8мм, 16мм и 35мм филмски ленти, а дел од материјалите се досега невидени. Специфично за овој филм е редоследот на кој се прикажани материјалите, со силна употреба на филмскиот јазик. Филмот трае 26 минути како симболика за кобниот 26-ти јули.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.