Фестивалот „Киненова“ почнува со „Ругање со Христос“, проблем со влезници

четврток, 4 октомври 2018 17:12

Премиерата на филмот „Ругање со Христос" во режија на Јани Бојаџи по светската премиера на фестивалот во Монтреал, утре премиерно ќе биде прикажан и пред македонската публика за отворањето на третиот филмски фестивал „Киненова" од 20 часот во кино „Милениум".

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.