Европско патувачко кино под отворено небо во Штип

сабота, 25 јуни 2022 07:45

Амбасадорот на Европската Унија во државава, Дејвид Гир, градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов и проректорот на Универзитетот „Гоце Делчев” синоќа на летната сцена во Дом на млади беа дел од публиката на Европското патувачко кино под отворено небо во Штип.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.