„Ethos“: Серија која нѐ потсетува дека депресијата и стравовите не знаат за пол, класа и религија

вторник, 16 февруари 2021 07:00

Турскиот сценарист Беркун Оја не сакаше да одржи час по социологија и психологија со оваа серија, но не е лошо одвреме-навреме да ги потсетуваме луѓето дека вознемиреноста, депресијата и стравовите не знаат за пол, класа и религија.
The post

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.