„Џифони“ во Делчево

понеделник, 29 ноември 2021 08:40

Филмскиoт фестивал за млади „Џифони" денеска патува во Делчево. Настанот во организација на националната установа Центар за култура „Никола Јонков – Вапцаров" од каде информираат дека целна група на фестивалот се младите од Делчево.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.