Блок на авганистански филмови во МСУ

четврток, 2 декември 2021 09:13

Од вечерва во киното на Музејот на современата уметност – Скопје во рамки на програмата на „Кино МСУ" почнува блок филмови посветени на авганистански автори. Селектор на програмата е Дарко Набаков, одговорен за филмската програма на Кино МСУ.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.