Aктери од струмичкиот театар се враќаат со награди од фестивал во Враца, Бугарија

недела, 22 мај 2022 11:14

Актерката Танкица Стојанова и актерите Горги Трајков и Никола Костадинов од струмичкиот театар „Антон Панов" од Струмица се добитници на награди на 32-то издание на Националниот фестивал на мали театарски форми и 10. Фестивал на Новата европска театарска акција што од 16 до 21 мај се одржа во Враца, Бугарија.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.