СЕЗОНА: 1

ЕПИЗОДА: 3 - Барајќи злато

СОДРЖИНА

Тимот ќе се обиде сам да откопува злато со традиционални методи. Во оваа макотрпна работа во која подеднаква улога играат среќата и искуството, дали ќе успеат да најдат злато?

Продуцент: Ben Crichton

Слики

Операција: Златна трескаОперација: Златна трескаBBC StudiosBBC StudiosОперација: Златна трескаОперација: Златна трескаОперација: Златна трескаОперација: Златна трескаОперација: Златна трескаОперација: Златна треска

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.